среда , 18 октомври 2017
taravari szo

Таравари се сретна со директорот на СЗО

Министерот за здравство Арбен Таравари за време на посетата на Будимпешта, вчера остварил средба со генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом, соопшти министерството.

Ова е инаку прва средба на македонски Министер за здравство со генерален директор на СЗО по речиси 20 години. За време на средбата министерот Таравари уште еднаш ја потенцирал важноста на партнерството со СЗО, континуираната соработка, како и подготвеноста на Министерството за позитивни реформи.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.