недела , 22 октомври 2017
sdrfhsd-685x320

Тешка сообраќајка кај Смоквица

sdrfhsd-685x320Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска кај Смоквица.

Две возила од марка „Пежо“ и „Поло класик караван“ се судрија на 150 метри пред автопатот.

Според фотографиите, причинета е огромна материјална штета. Полциијата е на терен.

 

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …