вторник , 25 јули 2017
ds-pavle-640x320

Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер

Отворање на студенските домови во Скопје за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, предлага лидерот на Демократски сојуз Павле Трајанов.

Според него, сместувањето треба да биде бесплатно или со минимален надомест по 10 евра од кревет, колку да се покријат реалните трошоци.

Слични написи

image-0-02-05-24287f281545733e143196a6dc667acc32ba038649d55d7ed1db03937039a43d-V

Едночасовен застој кај Удово, возилата пренасочени кон Јосифово

Околу еден час има застој на патот Удово-Марвинци. Големата колона на возила од Удово се …