среда , 28 јуни 2017
talat oficial

Трајко Вељаноски избришан како претседател и од интернет сајтот на Собранието

И на официјалната интернет страна на Собранието, (sobranie.mk) направена е промена и наместо Трајко Вељаноски, како претседател на Собранието стои Талат Џафери.

На линкот за актуелни пратеници стои името на Трајко Вељаноски и дека бил претседател на Собранието до 31.12.2016 година.

На насловната страна објавена е фотографија и информација од средбата меѓу претседателот, Талат Џафери и амбасадорот на ЕУ во Македонија, Семуел Жбогар.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …