среда , 28 јуни 2017
nestor1

Трансфер на кариерата: Несторовски на чекор до Премиер лигата!

Најдобриот стрелец на Палермо и македонски репрезентативец Илија Несторовски готово сигурно ќе ја напушти Сицилија ова лето, а италијанските медиуми тврдат дека е на чекор до трансфер во Премиер лигата.

Несторовски во својата прва сезона во Серија А блесна во дресот на Палермо, па неговите одлични партии не помина незабележано ширум Европа.

Неколку големи клубови од Италија покажаа инетерс за Македонецот, но најсилен интерес покажа премиерлигашот Евертон.

Клубот од Ливерпул во Несторовски гледа идеална замена за Ромелу Лукаку и веќе стапил во контакт со Палермо за да се информира за цената.

Медиумите во Италија тврдат дека двата клуба се блиску до договор, а тоа со сигурно ќе значи трансфер на кариерата за македонскиот репрезентативец.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …