понеделник , 21 август 2017
plaza

Три грчки плажи на светските топ-листи за 2017

Tри грчки плажи се наоѓаат на топ листите на најубавите плажи во светот за оваа година, oбјави грчки „Етнос”.

Две се на островот Крит, а тоа се плажите „Елафониси“ и „Балос“. Трета е плажата „Клефтико“ на Милос, вулкански остров од архипелагот Киклади.

Balos_Beach_Crete

Плажата Балос, погоре – плажата Елафониси

Плажата „Елафониси“ се наоѓа на 9-то место на топ 25 листата на интернет страницата „Трип Едвајзер“.

kleftiko_milos_slide01-580x260

Слични написи

timthumb (31)

Уапсен бизнисменот Бенџамин Штајнмец

Милијардерот Бенџамин Штајнмец, кој е сопственик на низа компании во земји на Балканот, меѓу кои …