среда , 18 октомври 2017
pkk-turska

Тројца војници убиени во експлозија во Источна Турција

pkk-turskaТројца војници беа убиени во експлозија на пат во Источна Турција, јавија турски медиуми.

Доцна синоќа биле убиени тројца други војници во судири со бунтовници од Курдската работничка партија (ПКК).

Околу 70 лица загинале досега по прекинот минатиот месец на примирјето меѓу турската држава и ПКК, кое траеше над две години.

 

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …