среда , 18 октомври 2017
174461

Црногорскиот министер за евроинтеграции во посета на Македонија

Висока делегација на Црна Гора предводена од министерот за европски прашања и главен преговарач на Црна Гора во преговорите со ЕУ, Александар  Пејовиќ, денеска во Скопје ќе има средба со владина делегација предводена од вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи.

Целта на посетата е одржување на третиот состанок на заедничкиот комитет помеѓу РепубликаМакедонија и Црна Гора во рамки на договорот за соработка меѓу двете влади во процесот на европските интеграции.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …