понеделник , 23 октомври 2017
twitter2

Твитер го укина ограничувањето од 140 карактери за приватни пораки

twitter2
Социјалната мрежа Твитер објави дека приватните пораки што се разменуваат преку мрежата во иднина нема да бидат ограничени на 140 карактери.

Ограничувањето со кое приватните пораки на Твитер не можеа да содржат повеќе од 140 карактери повеќе не важи, но таквото ограничување останува за твитовите.

Корисниците сега ќе може поедноставно да разговараат во приватни пораки, без испраќање на еден по друг делови од реченици, пишува денеска францускиот весник „Монд“.

Измените ќе бидат применети на апликациите под оперативен систем Андроид и иОС, како и веб страниците и пребарувачот Твитдек.

Слични написи

race

Рацете говорат дали сте личност со топло срце или студена внатрешност! Проверете!

Психолозите спровеле истражување над 60 волонтери и за тоа време им давале лосиони кои ги …