сабота , 23 септември 2017
ekvadorambasada-540x320

Укинато постојаното полициско присуство пред Амбасадта на Еквадор во Лондон

ekvadorambasada-540x320
Постојаното полициско присуство во близина на Амбасадта на Еквадор во Лондон е укинато, соопшти денеска Метрополитен полицијата.

Полицајци постојано дежураа во близина на Амбасадта на Еквадор во Лондон, откако основачот на Викиликс Џулијан Асанж побара азил, за да ја избегне екстрадиција во Шведска, каде е обвинет за сексуално злоставување.

Трошоците за полициското присустви во близина на Амбасадта на Еквадор во Лондон изнесуваат над 12 милиони фунти.

Метрополитен полицијата соопшти дека постојаното присустви „повеќе не е рационлно“.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …