недела , 24 септември 2017
umberto-uragan-600x320

Ураганот Патриција пристигна до Мексико

umberto-uragan-600x320Ураганот Патриција синоќа се приближи до атлантскиот брег на Мексико и прерасна во „екстремно опасна“ бура од категорија пет, соопшти Националниот центар за урагани на САД.

Бурата движејќи се во правец север-северозапад со брзина од околу 16 километри на час во текот на ноќта прерасна во ураган, а ветерот се движеше со брзина од околу 260 километри на час.

Бурата зафати подрачје од околу 320 километри југозападно од пристаништето Манзанило и е објавено предупредување од опасност од ураган.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …