вторник , 24 октомври 2017
fellaini-449390

Ван Гал ќе го користи Фелаини во нападот

fellaini-449390
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал, изјави дека во следниот период Маруан Фелаини ќе биде прекомандуван во напаѓачката линија.

– Фелаини може да игра во средниот ред, но во претстојните средби ќе го користам исклучиво во нападот. Морам да ротрирам. Премиер лигата е долга и морам да ги користам сите играчи, нагласи холансдкиот стручњак.

Ван Гал очекува со помош на Фелаини да се подобри реализацијата на тимот која е проблематична на стартот од новата сезона. Манчестер во трите кола постигна само два погодока.

– Не ми е битно каде ќе играм, најважно е Манчестер да победува. Првата сезона ми беше тешка, сега сакам да играм добро и да постигнувам голови, истакна Фелаини.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …