недела , 24 септември 2017
toskic-vesprem-615x400

Вардарецот Тоскиќ во тимот на колото на Лигата на шампионите

toskic-vesprem-615x400
Одличната игра и седумте постигнати голови на дуелот против Кристијаштад на пикерот на Вардар Алем Тоскиќ сосема заслужено му го донесоа местото во тимот на колото.

Најдобрата „седморка“ на 3.коло ја сочинуваат:

Лево крило: Анхел Фернандез (Ла Риоха),

Лев бек: Борут Мацковшек (Монпеље),

Среден бек: Аиденас Маласинскас (Мотор Запорожје),

Десен бек: Даинис Кристопанс (Мешков Брест),

Десно крило: Гашпер Маргуч (Веспрем),

Пикер: Алем Тоскиќ (Вардар),

Голман: Кевин Милер (Флензбург).

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …