недела , 24 септември 2017
boston

Вашингтон и Бостон на чекор до конференциско полуфинале

Вашингтон на домашен терен успеа да ја победи Атланта со резултат од 103-99 и со тоа поведе  2-1 во серија и е на чекор до полуфиналето во Источната конференција во НБА лигата. Келтите од Бостон го совладаа тимот на Чикаго со резултат од 108-97. Најрасположени за игра во составот на Атланта беа Бредли Бил со 27 поени и Џон Вол кој прокнижи 20 поени и 14 асистенции. Во тимот на Вашингтон најефикасни беа Денис Шрудер со постигнати 27 поени и 11 асистенции, следен од Пол Милсап со 21 поени и 11 скокови.

Бостон со победа против Чикаго од 108-97  успеа да ја сврти серијата од 0-2 и да поведе со 3-2.Најефикасни во третата победа на Бостон беа Ејвери Бредли со 24 поени и шест скока, а исто толку постигна и Ајзеа Томас со 24 поени, 5 скокови и 4 асистенции. Нив двајца ги следеше Ал Хорфрод со 21 поен, 9 асистенции и 7 скокови. Двејн Вејд беше најефикасниот и најрасположен за игра со постигнати 26 поени, 11 скокови и 8 асистенции.

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …