недела , 24 септември 2017
vegner

Венгер синоќа ја забележа својата 100-та победа во европските натпреварувања

Фудбалерите на Арсенал синоќа пред своите навивачи на „Емирати“ во Лондон славеа против бугарски Лудогорец со високи 6:0.

Голема победа синоќа против Лудогорец и прво место во својата група – тоа е епилогот на „Топчиите“ после три кола во најелитното европско клубско натпреварување.

Секако, со победата е најзадоволен тренерот на Арсенал, Арсен Венгер кој што има многу причини за славје. Покрај тоа што неговата екипа игра во одлична форма, тој синоќа ја забележа својата 100-та победа во европските натпреварувања, достигнување кое што е за секоја почит.

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …