недела , 22 октомври 2017
296252-teshka-soobrakjajna-nesrekja-go-blokirashe-patot-kichevo-ohrid-660x320

Верижен судир на патот Охрид-Кичево

296252-teshka-soobrakjajna-nesrekja-go-blokirashe-patot-kichevo-ohrid-660x320
Во сообраќајната несреќа што се случи на патниот правец Охрид-Кичево, во близина на аеродромот „Апостол Павле“, нема повредени лица. Причинета е само материјална штета.

Верижниот судир во кој учествувале четири патнички возила предизвика сообраќајот да се одвива отежнато и во колона.

Од СВР Охрид вршат увид на лице место, а возилата наизменично се пропуштаат.

ФОТО: Вечер

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …