вторник , 27 јуни 2017
lalicic

Верните “слуги” на ВМРО-ДПМНЕ во правосудниот систем одново ќе одлучуваат за притворот на Кочан

Судијките Моника Бахчовановска, Сафија Лаличиќ и Љубинка Башевска ќе одлучуваат повторно за притворот на осомничениот бизнисмен Сеат Кочан, откако Врховниот суд на чело со претседателот Јово Вангеловски во петокот му го укина, а тој веднаш го прекина бегството и се врати дома.

Сеад Кочан од вчера е на Клиниката за кардиологија во Скопје, каде бил задржан на прегледи и испитувања. Дошол со брада, во придружба само на сопругата.

Бахчовановска е сопруга на висок функционер од ВМРО-ДПМНЕ,Лаличиќ ја имаше во „бомбите“ како разговара со Сашо Мијалков за “„сваровски судството“, а Башевска е судијката која го водеше случајот „Пуч“ и одбиваше да го викне единствениот сведок на СЈО, експремиерот Никола Груевски, и која го одложи случајот на неопределено време.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …