недела , 22 октомври 2017
sonchevo

Ветровито и посвежо време со температура до 29 степени

Времето денеска ќе биде умерено облачно. Утрото ќе биде свежо, а преку денот – ветровито, најмногу долж Повардарието. Попладне облачноста ќе се намали.

Утринската температура ќе се движи во интервал од 7 до 15 Целзиусови степени, а дневната максимална – од 23 до 29 степени.

Во Скопје претпладне ќе има зголемена облачност, а попладне облачноста ќе се намалува. Повремено ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 27 Целзиусови степени.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …