петок , 22 септември 2017
besimiRSE-622x320

(ВИДЕО) Бесими: Без политички договор може да ја изгубиме препораката

besimiRSE-622x320
Доколку не се испочитува политичкиот договор од 2. јуни и доколку нецелосно работиме на исполнување на итните реформски приоритети, може да се случи и да не ја добиеме препораката, вели вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …