вторник , 27 јуни 2017
renata

(ВИДЕО) Дескоска: Утре се укинува екстерното тестирање

Рената Дескоска-Тренеска, иден министер за образование и наука, најави дека од утре ќе биде укинато екстерното тестирање.


„На собраниска седница, утре ќе бидат поднесени три нови закони, од кои еден е токму за екстерното“, вели Дескоска.

Таа упати порака до граѓаните да не се грижат и дека со сигурност оваа година нема да има екстерно тестирање.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …