среда , 20 септември 2017
kade e zaev

(ВИДЕО) Насилниците го влечат Зијадин Села низ собраниските ходници и го бараат Заев

Телевизија Алсат објави видео на кое се гледа како демонстрантите кои на 27. април брутално тепаа пратеници и новинари го влечат претепаниот пратеник Зијадин Села низ ходниците од Собранието.

Откако го извлекоа Села, како што може да се слушне од видеото, насилниците викаат “Каде е Заев, Заев ни треба”.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …