недела , 24 септември 2017
The Metrojet's Airbus A-321 with registration number EI-ETJ that crashed in Egypt's Sinai peninsula, is seen in this picture taken in Antalya, Turkey REUTERS/Kim Philipp Piskol
The Metrojet's Airbus A-321 with registration number EI-ETJ that crashed in Egypt's Sinai peninsula, is seen in this picture taken in Antalya, Turkey REUTERS/Kim Philipp Piskol

ВИДЕО: Нема преживеани во падот на рускиот авион

The Metrojet's Airbus A-321 with registration number EI-ETJ that crashed in Egypt's Sinai peninsula, is seen in this picture taken in Antalya, Turkey REUTERS/Kim Philipp Piskol
The Metrojet’s Airbus A-321 with registration number EI-ETJ that crashed in Egypt’s Sinai peninsula, is seen in this picture taken in Antalya, Turkey REUTERS/Kim Philipp Piskol

Иако спасувачките екипи наведоа дека слушаат гласови од еден дел на трупот на паднатитот авион, руската амбасада во Каиро соопшти дека нема преживеани патници.

На летот освен тројца Украинци, сите патници биле со руско државјанство.

metrojet1 (6)

Извор од египетската служба за безбедност за германската агнеција ДПА кажа дека ниту еден од 224 патници и членови на екипажот не го преживеал падот на рускиот патнички авион на полуостровот Синај во Египет, во близина на територијата која ја контролираат терористите.

A couple embraces next to a flight information board at Pulkovo airport in St. Petersburg

Египетската власт наведе дека се пронајдени телата на настраданите патници од рускиот авион кој леташе од Шарм ел Шеик кон Санкт Петерсбург.

A woman wipes her tears outside Pulkovo

До местото било исклучително тешко да се пристапи поради тоа што на оваа територија долго време постои проблемот со терористичките организации.

TOPSHOTS A relative reacts at Pulkovo in

Авионот бил распаднат на два дела, едниот дел бил запален, а другиот удрил директно во голема карпа. Голем дека од патниците биле пронајдени заврзани со појасите за седиштата.

Women react as they walk at Pulkovo airport in St. Petersburg, Russia REUTERS/Peter Kovalev

Засега се исклучува можноста дека се работи за терористички напад.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …