недела , 20 август 2017
zakletva

Видео од изборот на Талат Џафери за Претседател на Собранието на Република Македонија

Парламентарното мнозинство по предлогот на Ферид Мухиќ, а претседавање на Горан Мисовски едногласно го избра Талат Џафери за претседал на Собранието.

Праниците од ВМРО-ДПМНЕ извикуваа „Ова е пуч“. Тие ја опстуираат работата и не дозволуваат Мисовски да ја доврши седницата.

Талат Џафери ја положи заклетвата и доби честитки од лидерите на СДСМ, Зоран Заев и ДУИ, Али Ахмети.

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …