четврток , 19 октомври 2017
irma

(ВИДЕО) Пред и потоа: Стравични последици од невремето во Мајами

Видеоснимка од Мајами пред и по поплавите, кои беа предизвикани од ураганот Ирма, покажува колкави штети предизвика ураганот во овој град на Флорида.

На снимките се гледаат поплавени улици, искорнати стебла на дрвја, уништени далекуводи, поради што четири милиони луѓе се останати без струја.

Поплавен е и аеродромот, кој е најголем на Флорида.

Метеоролозите и понатаму предупредуваат на поплави во местата каде што помина ураганот Ирма.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …