понеделник , 25 септември 2017
helikopteriID-670x320

ВИДЕО: Руски хеликоптери во низок лет пукаат на припадниците на Исламска држава

helikopteriID-670x320Покрај воените авиони, руската армија употреби и хеликоптери Ми-24 против припадниците на Исламска држава. На снимката се гледа како два хеликоптери во низок лет се приклучуваат на акцијата против џихадистите, иако основната намена им е заштита на руските бази во Сирија.

Акцијата се одвива во селото Мусасана во близина на градот Хама. Гласовите кои се слушаат се на припадниците на Исламска држава кои меѓу себе разговараат дека најверојатно се работи за извидница на силите на Асад, и се прашуваат „дали имаат ракети хеликоптерите“.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …