петок , 22 септември 2017
stavrevski-e1445242578127-628x320

(ВИДЕО) Ставревски: Опозицијата ќе почуствува што значи одговор на ВМРО-вски лав и лавица

stavrevski-e1445242578127-628x320
Министерот за финансии, Зоран Ставревски од партискиот собир во Прилеп побара сила и единственост од членовите на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи, додека што рече тие 9 години градат, опозицијата 9 години непрекинато ги напаѓа.

Порача дека ВМРО-ДПМНЕ ја изградила Република Мкаедонија, и дека колку повеќе опозицијата напаѓа, толку пожесток ќе биде одговорот.

„И ветувам на опозицијата дека ќе почуствуваат што значи одговор на ВМРО-вски лав и лавица на такви провокации“, рече министерот Ставревски.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …