среда , 18 октомври 2017
Screenshot_81

(ВИДЕО) Трет воз тргна од Гевгелија, останаа стотици мигранти на станицата

Screenshot_81Доцна попладнево третиот воз тргна од Гевгелија кон Србија, и веројатно како и вчера вкупно че бидат пет поаѓања до крајот на денот.

На железничката станица останаа стотици мигранти, исттите кои успеаа да ја пробијат полициската блокада и избегаа од меѓуграничниот премин.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.