вторник , 26 септември 2017
gruevskiGostuvanjeS

(ВИДЕО) Веселата математика на Груевски: 5.800 и 7.150, значи вкупно 19.000 вработени

gruevskiGostuvanjeS
Премиерот Никола Груевски повторно актуелен на социјалните мрежи поради неговата математика за нововработените во државава. Тој во вестите на Сител синоќа се пофали дека оваа влада најмногу вработувала досега, но математика не беше точна.

Груевски кажа дека 5.800 се вработени од странски инвестиции и 7.150 од проектот „Македонија вработува“. Според премиерот тоа вкупно биле 19.000 нововработени, иако збирот на овие две бројки е 12.950.

Премиерот не појасни што е со разликата од 6.050 вработени, односно по која основа ќе испадне дека се вработиле.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …