петок , 22 септември 2017
anglija napad

Вкупно 21 од повредните во нападот во Лондон се во критична состојба

Вкупно 21 од 48-те повредни лица при синоќешниот терористички напад во центарот на Лондон, се наоѓаат во критична состојба, соопшти попладнево британската Национална здравствена служба.

Како што јави ТАСС, од вкупниот број повредни, 36 лица се хоспитализирани во пет болници, додека 12 по укажаната медицинска помош во текот на денот се пуштени на домашно лекување,

Меѓу повредните има четворица Французи, од кои еден е во критична состојба, како и еден Германец, кој се здобил со посериозни повреди.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …