среда , 28 јуни 2017
anglija napad

Вкупно 21 од повредните во нападот во Лондон се во критична состојба

Вкупно 21 од 48-те повредни лица при синоќешниот терористички напад во центарот на Лондон, се наоѓаат во критична состојба, соопшти попладнево британската Национална здравствена служба.

Како што јави ТАСС, од вкупниот број повредни, 36 лица се хоспитализирани во пет болници, додека 12 по укажаната медицинска помош во текот на денот се пуштени на домашно лекување,

Меѓу повредните има четворица Французи, од кои еден е во критична состојба, како и еден Германец, кој се здобил со посериозни повреди.

Слични написи

svleciste

Свлечиште во Кина зтрупа 40 куќи, 141 лице се водат за исчезнати

Најмалку 141 лице се водат како исчезнати откако поројни дождови предизвикаа лизгање на земјиштето во Југозападна …