среда , 28 јуни 2017
sjo maj

ВМРО-ДПМНЕ нелегално и манипулативно се финансирало преку криминални дејствија

На денешната прес конференција на СЈО во предистражната постапка под име “Талир” обвинителката, Фатиме Фетаи ја извести јавноста дека партијата ВМРО ДПМНЕ преку нелегални и криминални начини се финансирало. За појаснување, во 2011 година претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски под обвинение за нелегално финансирање на изборна кампања беше уапсен и одлежа затворска казна од 5 години.
талир 1
Според Фетаи и Ристевска средствата се уплаќани на уплатници потполнети со исти ракопис.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …