петок , 22 септември 2017
vmro zgrada

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето на партијата

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Музејот на македонската борба ќе го прослави 27. роденден под слоганот „Единствени“.

Во рамки на одбележувањето на роденденот, изминатите два дена во седиштето на партијата беа одржани панел дискусии посветени на инвестициите, отворањето нови работни места и вложувањата во инфраструктурата.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …