понеделник , 25 септември 2017
zaev za telma

Во 20 часот Зоран Заев гостин на Телма: Нови докази околу наводната набавка на опрема за прислушување

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вели дека СДСМ има нови докази околу наводната набавка на опрема за прислушување од Израел што ќе и бидат предадени на специјалната обвинителка Катица Јанева. Тој ова го кажа во интервју со Боби Христов кое Телма ќе го емитува вечерва во ТОП ТЕМА од 20 часот.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …