недела , 22 октомври 2017
132642849-540x320

Во пад на хеликоптер во Русија најмалку шест загинати

132642849-540x320Во пад на хеликоптер Ми-8 на далечниот исток на Русија денеска загинаа најмалку шест лица, соопшти руската агенција за воздухопловство „Росавијација“.

Во хеликоптерот на авиокомпанијата „Восток“, кој падна во руската сојузна единица Хабаровски крај, се наоѓале 13 патници и тројца членови на екипажот.

Спасувачките служби не успеале да дојдат до местото на несреќата поради густата магла.

 

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …