вторник , 24 октомври 2017
terorist

Во полициска рација во Турција убиени петмина екстремисти од ИД

Турската полиција уби утрово петмина екстремисти од ИД за време на рација во градот Коња, јавија турски медиуми.

Во операцијата полесно се повредени петмина полицајци.

Полицијата верува дека групата планирала напад и затоа утрово презела акција при што се запеленети пиштол, пет автоматски пушки и големо количество муниција.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …