петок , 22 септември 2017
bager-pat

Во прекин локалниот пат од село Ропаљце кон Никуштак

bager-pat
Поради обилни врнежи од дожд локалниот пат од село Ропаљце кон село Никуштак е во прекин, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Затворена за сообраќај денеска ќе биде и обиколницата околу Скопје поради снимањето на францускиот филм на продукциската куќа “CHIC FILMS” и „МАНУФАКТУРА ПРОДУКЦИЈА“.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …