среда , 20 септември 2017
за3(1)

Во Собранието повреден Зоран Заев

Во настаните во Собранието беше повреден Зоран Заев.

Според нашите информации откако граѓаните од иницијативата Заедничка Македонија влегоа во Собранието имало пукање во воздух а повреден е и лидерот на СДСМ Зоран Заев. Покрај лидерот на СДСМ повредени се и пратеникот Максим Димитриевски и Дамјан Манчевски

за3(1)

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …