среда , 18 октомври 2017
vladaRM-670x320

Вработени во „Колска“ од Велес утрово протестираат пред Влада

Стотина вработени во фабриката за шински возила „Колска“ од Велес утрово протестираат пред Владата на Република Македонија. По пауза од два месеци, вработените во „Колска“ повторно излегоа на протест за исплата на заостанати плати и решавање на судбината на фабриката. Тие на почетокот на јуни го блокираа железничкиот превоз во Велес и побараа исплата на заостанатите пет плати.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.