вторник , 26 септември 2017
oblacno dozd

Времето денеска: Променливо облачно, претпладне повремен дожд

oblacno dozd
Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северозападен ветер. Утринската темепратура ќе биде од 10 до 16 степени Целзиусови, а дневната од 16 до 23 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде претежно облачно со повремен дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до 20 степени.

Во наредните три дена времето ќе биде претежно стабилно и суво, со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе биде без значителна промена.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …