недела , 24 септември 2017
soncevo esen

Времето денеска: Сончево со мала облачност и слаб ветер

soncevo esen
Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната температура од 16 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 20 степени.

Утре попладне и кон крајот на денот се очекува зголемување на облачноста и се очекуваат повремени локални врнежи од дожд. По одделни котлини ќе има услови за создавање на слаба магла и намалена хоризонтална видливост.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …