вторник , 26 септември 2017
vucic-aleksandar096

Вучиќ: Во следните шест месеци во Србија нема да има предвремени избори

vucic-aleksandar096Предвремени избори во Србија нема да има во следните шест месеци, изјави синоќа српскиот премиер Александар Вучиќ.

– Не знам дали ќе има за шест, осум или девет месеци, но во следнитге, три, четири, пет.. нема да има, додаде тој.

Вучиќ посочи дека евентуалното претходно одржување на избори би било неодговорно.

– Мојата работа е да носам одлуки во интерес на граѓаните, рече српскиот премиер.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …