недела , 24 септември 2017
132848515-540x320

Заедничка обука на руското и израелското воено воздухопловство

132848515-540x320Русија и Израел денеска почнаа обука на воени пилоти со цел гарантирање на безбедноста на летовите над Сирија, соопшти денеска портпаролот на руското Министерство за одбрана Игор Конешенков.

Првата етапа од обуката за избегнување на опасни инциденти во сирискиот воздушен простор заврши вчера.

Руските Воздухипловно-вселенски сили и израелското Бвоено воздухопловство воспоставиле жешка линија за врска меѓу базата на руските сили во Хмејмим во Сирија и командантот на пунктот на израелската армија.

Втората фаза од обуката е предвидена за денеска.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …