понеделник , 21 август 2017
zoran zaev 26

Заев: Груевски мора да ја предаде власта, преговори нема !

Нема амнестија на криминал, ниту нови парламентарни избори – Груевски мора да ја предаде власта порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во изјава за телевизија 24.

Тој додаде дека за многу кусо време ќе се преземат чекори за да се избере претседател на собранието, но се ќе биде во согласност со Уставот и Деловникот на Собранието.

Заев рече дека нема да дозволат да се случи нов 24 декември.

 

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …