вторник , 26 септември 2017
Zaev-za-Revolutsioner-3-1-685x320

Заев на средба со вториот човек на израелската разузнавачка агенција Мосад

Zaev-za-Revolutsioner-3-1-685x320
Лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев кој е во посета на Израел треба да има средба со вториот човек на израелската разузнавачка агенција Мосад.

Заев треба да има средба и со вицепремиерот и министер за внатрешни работи Силван Схалом. Заев денеска ќе се сретне и со министерот за инфраструктура, енергетика и води Јувал Стеиниц.

Инаку, синоќа шефот на опозицијата имаше средби и разговори со бизнис заедницата на Израел на која се дискутираше за развивање на севкупните односи особено на економски план како и за можностите за идно инвестирање во Македонија.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …