вторник , 24 октомври 2017
timthumb (22)

Земјотрес во Охридското сеизмичко подрачје

Умерен земјотрес со интензитет од 3,9 степени според Рихтеровата скала попладнево во 15:10 часот го потресе југозападниот дел на Македонија, односно охридското епицентрално подрачје.

Епицентарот на потресот е лоциран десет километри северно од Ресен, на длабочина од два километри во земјината кора.

Два умерени земјотреси и пред два дена го потресоа истото подрачје, притоа не предизвикувајќи никакви материјални штети, освен вознемиреност кај населението во околните населени места.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …