четврток , 19 октомври 2017
liga shampioni

ЖДРЕПКА ЗА ЛШ: Манчестер Сити и Јувентус во „група на смртта“

liga shampioni
Групата Д во која ќе партиципираат Јувентус, Манчестер сити, актуелниот освојувач на Лигата на Европа, Севилја и бундеслигашот Мехенгладбах се чини може да го понесе епитетот „група на смртта“ по денешната ждрепка во Нион за групната фаза од Лигата на шампионите.

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми ќе игра во групата Ф, исто така во повеќе од интересна група, против Баерн Минхен, Арсенал и грчки Олимпијакос.

zdrebka

Бранителот на круната, екипата на Барселона е во Групата Е заедно со Баер Леверкузен, Рома и БАТЕ Борисов.

ГРУПА А

ПСЖ

Реал Мадрид

Шахтјор Доњецк

Малме

ГРУПА Б

ПСВ

Манчестер јунајтед

ЦСКА Москва

Волфсбург

ГРУПАЦ

Бенфика

Атлетико Мадрид

Галатасарај

Астана

ГРУПА Д

Јувентус

Манчестер сити

Севилја

Борусија Мехенгладбах

ГРУПА Е

Барселона

Баер Леверкузен

Рома

БАТЕ Борисов

ГРУПА Г

Челси

Порто

Динамо Киев

Макаби ТА

ГРУПА Ф

Баерн Минхен

Арсенал

Олимпијакос

Динамо Загреб

ГРУПА Х

Зенит

Валенсија

Лион

Гент

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …