петок , 22 септември 2017
shamari

Жерновски и Груевски во судската сала за случајот „Шамари“ и демолирање на Општината

Во Основниот суд Скопје 1 почна судењето за случајот „Нарачани шамари“ и насилство во општината Центар.

Во својство на оштетен во Судот влезе градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, советници и вработени во општината. По 20 минути доцнење во судот се појави и обвинетиот Никола Груевски, јавува порталот А1он.

За овој случај обвинети се екс министерот Миле Јанакиески, советничката Даниела Рангелова и други лица.

Во судот влегоа и обвинители од СЈО. Настаните се случаи 7 и 10 јуни 2013-та година кога мамејќи го народот дека Жерновски сака да ја урне црквата на улица Македонија, непостоечка група „Веритас“ ги организираше луѓето масовно да дојдат и да протестираат и да ја демолираат општината.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …