сабота , 23 септември 2017
zrk

ЖРК Куманово во Мадрид настапува под уставното име

Мотивацијата на кумановки е на високо ниво, а горди се и што ќе имаат можност во рамките на ЕХФ Челинџ купот да настапат под уставното име, без референцата БЈРМ. Тие вчера го одржаа својот тренинг и се подготвени да ја донесат победата во својот град.

Треба на почеток да задржиме водство, потоа да ја одржуваме едно ниво и да одиме кон се поголема предност, која се надевам ќе не одведе во следното коло од купот – изјави тренерот Димитар Антевски.

Инаку, гости на натпреварот ќе бидат и пет членови од Амбасадата на Република Македонија во Кралство Шпанија.

 

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …