петок , 22 септември 2017
zijadin sela

Зијадин Села ќе оди на лекување во странство

Арбен Таравари, секретар на Алијанса за Албанците, на својот профил на Фејсбук напиша дека партискиот лидер Зијадин Села се очекува да отпатува надвор од Македонија на дополнителни анализи и најверојатно ќе остане таму одреден период се до негово конечно опоравување.

Тој информира дека состојбата на пратеникот Села е стабилна, но сепак потребни се уште некои дополнителни анализи и мали интервенци до целосно заздравување и враќање на политичката сцена.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …